Projekt DUB

20. srpna 2017 v 15:06 | Elithia
(Aktualizováno 15.8.2017)

Co je Klub DUB?

Rozhodly jsme se spolu s Gaz z blogu designy-na-objednani.blog.cz založit spolek sdružující blogy, které dělají designy nebo grafiku určenou (zejména) na blog.cz.

Jak to bude fungovat?

Na našich dvou blozích bude aktualizovaný přehled blogů dělajících grafiku - členů klubu. Členové budou rozděleni do několika kategorií (viz níže), podle kterých budou muset splňovat některé podmínky členství (viz dále).
U každého člena bude jméno autora, stručný popis grafiky, kterou na jeho blogu najdete (preferovaná témata, volná grafika...), odkaz na pravidla či podmínky používání jeho tvorby a samozřejmě aktuální ikonka.
Tento klub a článek s přehledem bude sloužit nejen tvůrcům grafiky, aby se mohli navzájem inspirovat nebo obdivovat, ale také všem ostatním blogerům, kteří si pak budou moci přehledně vybrat, čí grafika a podmínky jim nejvíce vyhovují.
Je také možné, že časem vyhlásíme nějaké soutěže nebo podobné akce, ale to je otázka zejména našeho volného času, hlavním cilem je onen přehledný seznam (:


Kategorie

Aktivní členové (AČ) - Hlavní vlastností je to, že dělají designy (případně i jinou grafiku) na objednání
Členové (Č) - Dělali designy i na objednání, ale už z různých důvodů přestali. Nepřestali však blogovat a na svém blogu mají stále k dispozici volnou grafiku ke stažení a lze s nimi komunikovat (ptát se na rady a podobně).
Čestní členové (ČČ) - Dělali designy na přání, ale přestali nejen přijímat objednávky, ale aktivně blogovat celkově, nesmazali však svůj blog a stále je na nich dostupná grafika ke stažení.
Členové in memoriam (ČiM) - Kdysi dělali designy a další kavlitní grafiku, ale nakonec svůj blog docela smazali. Takových blogů byla jistě spousta a těžko se hledají, co však některé odlišuje od ostatních, je, že jsme je my, Elithia nebo Gaz, znali.

Pravidla členství

Být aktivní na blogu - platí samozřejmě pouze pro (AČ) a (Č).
Mít ikonku - to asi není problém pro nikoho (: kromě (ČiM), se kterými si nějak poradíme.
Přijímat objednávky a/nebo dělat volnou grafiku - nutná podmínka pro (AČ).
Mít na svém blogu odkaz na tento článek u mě nebo na blogu Gaz, a to formou ikonky/loga klubu viditelně umístěné, nejlépe někde v menu - týká se opět (AČ) a (Č).
Tvořit kvalitní, pěknou, originální nebo jinak hodnotnou grafiku - platí pro všechny.

Dodatky k pravidlům

Aktivita bude nejspíš kontrolována nějak volně, bývá zvykem, pokud máte v plánu měsíc a více nepsat ani čárku, někam jedete nebo nestíháte, že o tom dáte nějakým způsobem vědět.
Pro (AČ): pokud bude chtít z nějakého důvodu na čas uzavřít objednávky, ale přidávat volnou grafiku nebo jinak blogovat, není problém, když nám dáte vědět a my to zaneseme do seznamu. Pak se opět přihlásíte, když je otevřete. Pokud se rozhodnete zkoncovat s grafikou na přání docela, opět stačí říct a přeřadíme vás do (Č). Další úpadky v aktivitě jsou také možné, o konci blogu nás také můžete informovat.
Pokud si nejste jistí, zda splňujete poslední bod podmínek, tak to zkuste, uvidíte (: Nebo se podívejte na blogy již zapsané a s trochou sebekritiky i sebedůvěry se zhodnoťte.
Nedáváme žádný konkrétní limit pro stáří blogu, ale u (AČ) se předpokládá nějaká ta splněná objednávka a u ostatních z podstaty nějaká historie.

Jak se stát členem?

Na tom by nemělo být nic složitého, prostě mi nebo Gaz napíšete komentář k tomuto článku v následujícím formátu (včetně hvězdiček před a za textem, aby se nám to dobře hledalo (; ) (ale zase bez pomlček a bez kurzívy a ztučnění, samozřejmě):

***
- jméno -
- blog -
- email (pravděpodobně ten, přes který komunikujete s objednávajícími) -
- kategorie, o kterou máte zájem -
***

Před a za hvězdičkami můžete napsat co chcete.
Taky tímto způsobem můžete přihlásit někoho do kategorie (ČČ), někoho, koho jsme neobjevili nebo neznáme.
My pak nad přihláškou hluboce zapřemýšlíme a podiskutujeme zejména poslední bod podmínek členství. O rozhodnutí vás spravíme emailem.
Btw. Neděste se, když váš komentáře spadne do spamu - najdeme ho a zveřejníme.

A zlatý hřeb večera: zde je odkaz na onen

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 NaTyy NaTyy | Web | 20. srpna 2017 v 15:31 | Reagovat

Tak zkusím.. (:
***
- NaTyyツ
- n-kone.blog.cz
- natalika25@seznam.cz
- Č
***

2 Wek Wek | Web | 20. srpna 2017 v 20:21 | Reagovat

- Wek
- povidky-od-wek.blog.cz
- weekkaa@seznam.cz
- momentálně opravdu nevím, kam se zařadit. Hodlám se kblogu vrátit a kdyby byl zájem o grafiku, tak stále vytvářím. Jen nepíši články, protože nemám většinou o čem. (momentálně bych asi zapadla do ČČ, ale zvažte to vy)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama